Lazer Metal Kesim

SLS Endüstriyel, Des Lazer Kesim ve büküm firmamız, sahip olduğu son teknoloji CNC ve CO2 lazer tezgahlarında; endüstriyel ve ağır sanayi üretim ihtiyaçlarını, dijital ortamda tasarladığı 3D kesme, kazıma, delme işlemleriyle karşılıyor, sıfır hata payı ile kaliteli ve pürüzsüz çalışmalar gerçekleştiriyoruz

Profesyonellik ve dikkat gerektiren bu çalışmaları her biri alanında kalifiye personel kadromuzla yürütüyor, fason lazer kesim imalat lara da hizmetlerimizde yer veriyoruz.

Sektördeki yeniliklerin takipçisi olup, bünyemize kazandırdığımız ARGE birimimiz ile her zaman profesyonel ve kaliteli işlere imza atan firmamız, zamanında, sorunsuz ve ekonomik hizmetler ortaya koymakta, lazer kesim yapan yerler her zaman beklenenden fazlasını yapmak için çalışmaktadır. Tecrübelerimizin kurumsallıkla harmanlandığı hizmetlerimizde, metallere hayat vermeye, her sektörün beklentilerine 7/24 cevap vermeye devam ediyoruz.

Lazer Kesim Nasıl Uygulanır?

Fiber ve kristal lazer çeşidi olarak sınıflanan, CNC ve ahşap kesme yöntemi olarak çeşitlenen bu uygulamalar, her sektör için doğacak farklı ihtiyaçlara en iyi çözümü sunabilecek teknolojide tasarlanmıştır. En kalın metale dahi, en ince ayrıntıları kazandırılabilecek donanıma sahip lazer kesimlerde, metal israfları asgari düzeye inmekte, hata payı, profesyonelce hazırlanmış program sayesinde sıfıra düşmektedir. Lazer kesim yapan yerler için önemli bir ayrıntı olan, arta kalan metallerin yeniden değerlendirilmesi, extra ürün ihtiyacı gerektirmediği için ekonomik, arta kalan metaller değerlendirildiği içinde ayriyeten geri dönüşüm avantajı sağlanmış olmaktadır.

Lazer Işını Nasıl Oluşur?

‘’Uyarılmış Radyasyon Emisyonu Tarafından Işık Amplifikasyonu’’ anlamına gelen Lazer ışını, Stimüle edilen elektrik akımının, pompa kaynağından aktif lazer aracına yönlendirilmesi ve burada bulunan elementlerle etkileşime girerek, makinenin türüne göre CO2, YAG yada fiber lazere dönüşerek, radasyon akımının ortaya çıkmasından oluşmaktadır. Açığa çıkan bu güç, rezonatöre iletilerek, burada dağılmayan ve yönlendirilebilen ışın demeti halinde toplanmaktadır. Dijital sistemde daha önce tasarlanmış kesim aşamaları ve modeli doğrultusunda, toplanan bu ışın levha üzerine yönlendirilerek çalışmalara başlanmaktadır.

Fiber Lazerler

Plastik, ahşap, kumaş, karton, deri ve 0.5 mm metal folyoların kesilmesi, işlenmesi ve kazınmasında kullanılan Fiber Lazerler, içinde bulunan iterbiyum, neodimyum, disprozyum ve tulyum gibi katı hal elementlerin ışını yükseltici etkilerinin gücünden faydalanmaktadır. 1.064 mikrometre dalga boyu sayesinde, minimum düzey odaklanma çapı oluşturarak, en ince detay ve modellemelerde kaliteli üretimler ortaya çıkarmaktadır. Düşük maliyetli, yüksek verimli ve hızlı kesme özelliği ile ekonomik ve seri imalatların aranılan makinelerinden olan Fiber lazerler, materyali deforme etmeden istenilen uygulamayı gerçekleştirme hassasiyeti açısında da extra tercihler arasında yer almaktadır.

Fiber Lazerlerin Özellikleri

Güçlü ışınlara sahip, hassas çalışma potansiyeli ile pek çok sektörün beklentilerine cevap verebilen fiber lazer uygulamaları, Yüksek verimde, düşük maliyetli çalışmalar ortaya çıkaran, uzun hizmet ömürlü bir sistemdir.

Bakım gerektirmeyen mukavemetli yapısı, çok yönlü ve işlevselli kullanım avantajı ile hızlı imalat kapasitesi sayesinde, diğer lazer çeşitlerine nazaran daha fazla iş gücü yüklenmekte, tek mekanizma ile pek çok farklı kulvarda çalışma fırsatı sunabilmektedir. Dijital kontrollü sistemi sayesinde, milimetrik ilerlemelerle düz ve standart uygulamalar yapmakta, en zorlu ve kıvrımlı uygulamalarda bile en kaliteli sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. Optik ayar gerektirmeyen pratik kullanımı, co2 lazerlere kıyasla 10 kat daha düşük dalga boyu, maksimum düşük enerji tüketimi ve kesintisiz güçlü ışın gönderme performansı ile yeni nesil lazer kesimlerin aranılan mekanizmaları arasındadır.

ND: YVO / ND: YAG Lazerler

1.064 mikrometre dalga boyuna sahip, katı hal gazlarından neodimyum ve taşıyıcı kristallerinin elektrik akımıyla absorbe olmasıyla oluşan kızılötesi ışın demetine yitriyum alüminyum garnet (YAG) lazer denilmektedir. ND YAG lazerler: neodimyum katkılı yitriyum alüminyum garnet ND: YVO lazerler ise neodimyum katkılı yitriyum ortovanadat açılımındadır. Güçlü ve kaliteli lazer ışınlarına sahip olması açısından genel olarak metallerin ve plastiklerin kaynak ve kesim işlerinde kullanılmaktadır. Pompa diyotlarının kısa ömürlü ve bakımının maliyetli olmasından ötürü, diğer lazer sistemlerine oranla bütçeli bir kullanımı olan bu makineler, punta ve dikiş kaynağında etkin çözümler sunması açısından tercih edilmektedir.

Kristal Lazer Nerelerde Kullanılır?

Detaycı, hassas ve mikrometrelik dalga boyu ile tıp ve medikal sektörün ürün ve malzeme imalatlarının aranılan uygulamalarından olan kristal lazer kesimler, metal, plastik ve nadir olarak diğer madenlerin kesme, kazıma ve işleme üretimlerinde tercih edilmektedir. Geniş bant aralığı ve dalga boyu ile pürüzsüz ve kaliteli işler ortaya çıkarmada en doğru seçenek olan bu makineler, düşük termal iletkenliği ve yüksek kırılma gücü sayesinde de imalatların deforme olmadan tezgahtan çıkmasına zemin hazırlamaktadır.

Lazer Kesim Avantajları Nelerdir?

Lazer kesim sistemleri; her sektörün ihtiyacını karşılayacak kapasiteye sahip üretim performansı ile en zorlu metallerin bile kolayca kesilmesi ve delinmesi avantajını sunmaktadır.

Ürün ve enerji tasarruflu işleyişi ile düşük maliyetle, yüksek imalatlar ortaya çıkarabilmekte, pürüzsüz ve çapaksız kesim yapabilmesinin yanı sıra, minimum fire israfı ile de ekonomik çözümler sunmaktadır.

Her cinsteki levha üzerine, markalama, işleme, delme, yazı ve modelleme çalışmalarında hassas uygulamalar yapabilmekte, farklı beklentilere, profesyonel cevap verebilmektedir. Kalıba ihtiyaç duymadan, kısa zamanda seri üretimler yapabilen bu sistemler, imalatların hızını yükseltecek üretimler yapması açısından da avantajlıdır.

Fason Lazer Kesim Nedir?

Lazer kesim uygulamalarına sık sık ihtiyaç duyan, fakat bu çalışmaya ayıracak vakti, alanı, makinesi ve donanımı olmayan kuruluşlar, imalatlarını fason lazer kesim yapan firmalardan aldıkları destekle gerçekleştiriyor, işinin ehli personeller ve son teknoloji makinelerin yardımıyla ihtiyaçlarını karşılıyor.Yılların tecrübesinin kazandırdığı donanım ve profesyonellik ile her sektörün ihtiyacı Fason Lazer Kesim ihtiyaçlarına cevap verebilecek hizmet potansiyeline sahip olan firmamız, lazer kesim, markalama, işleme, yazma ve delme uygulamalarını, dijital sistemlerimiz ile minimal tasarımlar doğrultusunda dahi gerçekleştiriyor, sorunsuz, hızlı ve seri üretimlere imzamızı atıyoruz.

Bilgi almak istiyorum

3D Tasarım işlemleri ile ilgili bilgi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurarak bize gönderiniz. *