Sac bükümü profesyonellik ve dikkat gerektiren bir çalışmadır. Dijital ortamda tasarlanan üretim şematiğinin, yüksek teknolojili CNC ve abkant tezgahlarına yönlendirilerek, ağır ve şekil verilmesi güç metallerin, aynı ölçülerde, montaja hazır olarak üretilmesi aşamasını kapsamaktadır.
Yedek parça yada yan sanayide kullanılacak saclar, muhtelif tasarım ölçüleri doğrultusunda kesimden geçtikten sonra; plaka, köşebent ve profil haline gelmektedir. CNC abkant makinelerde, üç boyutlu bükme yada yuvarlama aşamalarına tabi tutularak, son şekilleri verilmekte, seri ve hızlı üretimlere geçilmektedir.Metal Sac Büküm özellikle ağır sanayi, endüstriyel ve askeri alanlar ile otomotiv, metalurji, enerji üretim endüstrileri ve havacılık sahalarının olmazsa olmaz uygulamalarındandır.
İnce yada kalın sacların bükümüne uygun makinelerde, hidrolik ve elektrik komponentlerle sıfır hata payı, sıfır sorun ile profesyonel üretimlerin yapılabildiği bu çalışma ile kısa zamanda maliyeti düşük çalışmalar ortaya çıkarılabilmektedir.Dayama ve bükme açısının zaten elektronik ortamda ayarlandığı bükme işlemi sac metalin, tezgah ile iki kalıp arasında preslenerek şekillendirilmesi ile gerçekleştirilmektedir. Silindirik, oval, eliptik ve konik şekillerde, beklentiler doğrultusunda ortaya çıkarılan bu ürünler,yüksek kalitede pürüzsüz ve çapaksız olarak tezgahlardan çıkmaktadır.
Üretim esnasında oldukça dikkat gerektiren bu çalışmalarda, mutlaka alanında deneyimli ve uzman personellerden yardım alınmalıdır.
1994 yılından beri lazer kesim ve sac büküm çalışmalarını yürüten firmamız, sahip olduğumuz son teknoloji CNC Abkant büküm tezgahlarımız ile üretim ve teknik donanım bilgisi yeterli personel kadromuzun desteğiyle, en zorlu işlerin altından kolaylıkla kalkıyor, her sektörün beklentilerine cevap verecek çözümler üretiyoruz. Lazer kesim, delme, bükme, işleme, kaynak ve CAD tasarım olmak üzere, metallerin çıkacağı üretim yolculuğunun, her aşamalarına tanıklık ediyor, yeni görüntülerine ve kullanım alanlarına kavuşmalarına yardımcı oluyoruz. Kaliteli hizmet, uygun fiyat ve profesyonel işçiliğin bir arada bulunduğu hizmetlerimiz, teknolojinin avantajları ile buluşarak, zorlu çalışmalarda dahi pratik çözümler üretiyor, ağır sanayinin işlerini kolaylaştırmaya devam ediyor.

Bilgi almak istiyorum

3D Tasarım işlemleri ile ilgili bilgi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurarak bize gönderiniz. *